вівторок, 29 серпня 2017 р.

Роман Солонина: Войнівський навчально-виробничий комбінат відроджується та розвивається

В системі середньої освіти крім шкіл та будинків дитячої та юнацької творчості існують також міжшкільні навчально-виробничі комбінати, в яких є можливість отримати первинні навички професій без відриву від навчання в школі. На Олександрійщині також діють навчально-виробничі комбінати, один з яких знаходиться в селі Войнівка. Про трудові будні та роботу навчального закладу розповів директор Войнівського навчально-виробничого комбінату Роман Солонина.  

Романе, розкажіть про себе, як потрапили до навчального закладу та про перші кроки на посаді директора.

В комбінат працювати на посаду директора прийшов з 2009 року, пройшовши співбесіду в обласному управлінні освіти, а також після затвердження на сесії Олександрійської районної ради. Починати було важко, адже приміщення комбінату було в досить не доглянутому стані, справної техніки майже не було. Але якщо взявся – то працюй! Почали шукати спонсорів, просив допомоги в ремонті техніки в друзів та знайомих, також допомагала влада. Але було розуміння того, що комбінат повинен хоча б забезпечувати себе, тому на землях комбінату почали садити розсаду – помідори та перець. Далі продавали, а кошти використовували на ремонт техніки.

До головного: скільки учнів у вас навчається в комбінаті, та які професії вони можуть опанувати в  навчальному закладі?

Бажаючі можуть опанувати професію водія, перукаря, а також прослухати спеціальний курс – «Побудова кар’єри». Надалі плануємо відкрити навчання на трактористів та секретарів. Цього року заплановано  провести професійні проби з різних професій для учнів 8-х та 9-х класів за авторськими програмами. Загалом, щороку опановують професії від 60 і до 100 наших учнів з району.

Ви говорили про учнів, що проживають в різних населених пунктах Олександрійського району – як вони добираються до Войнівки?

Це учні 10 – 11 класів Цукрозаводського, Недогарського, Лікарівського та Комінтернівського навчально-виховних комплексів.  Проблема підвозу учнів гостро постала ще на початку 2009 року. Справного автобуса комбінат тоді не мав, лише щось візуально схоже на автобус, який потім власними силами ми ж і відновили. І хоча його й не порівняти з новенькими зразками автобудівної промисловості, та все ж відремонтований, пофарбований та з утепленим салоном автобус безкоштовно доставляє учнів до місця навчання та відвозить їх додому.  

Чи повністю укомплектований навчальний заклад викладачами та технічним персоналом?

Колектив закладу невеликий, але повністю справляється з поставленими завданнями.  Чотири викладачі, два майстри з виробничого навчання та сім осіб техперсоналу. Всього 13 працівників. З ними ми відновлюємо все – і техніку, і приміщення, і будівлі. Вони є справжніми професіоналами своєї справи та самовіддано працюють.  Вчителі пройшли курси підвищення кваліфікації в 2015 році та атестувалися на категорію. Також два вчителя пройшли акредитацію в сервісному центрі (колишньому МРЕВ ДАІ) міста Кропивницький та мають право на навчання водінню транспортних засобів та викладання правил дорожнього руху. Одним словом, комбінат відроджується та розвивається! Наразі проведені ремонті роботи в класах та коридорах та підведення водопостачання в приміщення навчального закладу. Замінені вікна в класах на сучасні енергозберігаючі віконні блоки, вхідні двері, також підключили інтернет. Оновлюємо й матеріальну базу закладу – нещодавно придбали сучасний ноутбук, а в цьому році плануємо закінчити ремонт автомобіля ГАЗ 53.

Звідки отримуєте кошти на ремонти та потреби закладу?

За закладом закріплено земельну ділянку 38,7 гектарів, яку ми засіваємо, а збіжжя реалізовуємо. Так і заробляємо кошти на господарську діяльність комбінату, а конкретніше – на закупку паливно-мастильних матеріалів, утримання техніки, поточні ремонти.

Які перспективи бачите в розвитку комбінату та позашкільної освіти?


Розвивати заклад як центр профорієнтаційної роботи серед молоді, розвивати та зміцнювати матеріально-технічну базу, також у планах отримати ліцензію для підготовки робітничих професій учнів старших класів шкіл району. 

Немає коментарів:

Дописати коментар