середа, 22 листопада 2017 р.

Приютівська ОТГ: чим живеш сільська медицино?

В сільській місцевості медицина представлена у вигляді амбулаторій загальної практики сімейної медицини та фельдшерсько-акушерських пунктів - ФАПів, які є невід’ємною складовою первинної ланки системи охорони здоров’я. В невеличких селах саме ФАПи є найближчими до людей і саме сюди селяни звертаються за першою медичною допомогою.
У Приютівській громаді налічується п'ять ФАПів - Ізмайлівський, Піщанобрідський, Пустельниковий, Березівський, а також Костянтинівський, які є основною запорукою здоров’я населення сільчан. Дізнатися детальну інформацію про систему медицини ми вирішили у завідувачів ФАПів Приютівської ОТГ.


Куріна Софія Сергіївна, завідуюча ФАПу в селі Пустельникове:
В нашому обслуговуванні знаходиться один населений пункт – це село Пустельникове Ізмайлівської сільської ради, де офіційно проживає 259 людей. В ФАПі наразі зроблений капітальний ремонт, приміщення забезпечене пічним опаленням. Окрім прийому на місці, доводиться навідуватися до хворих і вдома. Мій транспортний засіб – це велосипед, котрий подарував сільський голова. Медикаментами ми забезпечені повністю, ліки на невідкладну допомогу маємо. Два рази на рік до нас приїздять лікарі вузького профілю.


Михайлишина Наталія Петрівна, завідуюча ФАПу в селі Піщаний Брід:
Під нашою «опікою» перебуває 400 жителів села. Зроблений капітальний ремонт приміщень, але є проблеми з опаленням - одна груба, нажаль, не в змозі обігріти всі приміщення. Зазвичай, працюємо інтенсивно, до обіду надаємо допомогу в самому ФАПі, а далі - виклики, обслуговування по всій території.
Ліками для надання медичної допомоги наш ФАП повністю забезпечений, дякуючи Олександрійській центральній районній лікарні. Добре, що є під рукою хороший «друг» - велосипед, на якому й долаю по кілька кілометрів. Влітку дуже зручно, а взимку доводиться добиратися автобусом, який є проїжджим між селами, а потім йду пішки. Диспансерний нагляд за здоровими особами і хворими, а в нас їх налічується близько 10 осіб, ми проводимо постійно. Велику вдячність висловлюємо усім небайдужим людям, котрі завжди йдуть нам назустріч та допомагають вирішити нагальні проблеми.
Не обходять наше населення увагою і районні фахівці. Зокрема, навесні приїздили терапевт та лікар гінеколог. Окрім цього сільські жителі мали змогу обстежитися на виїзному флюорографі. За потреби запрошуємо й інших лікарів.


Колісник Юлія Сергіївна, завідуюча ФАПу в селі Костянтинівка:
Костянтинівський ФАП обслуговує 490 осіб, мешканців села Костянтинівка. Наше село не досить велике, тому до хворих на виклики я добираюся самотужки, інколи на велосипеді, а часто й автобусом. В разі необхідності транспортування хворих та надання вузькоспеціалізованої допомоги, до нас приїздить швидка допомога з села Бутівського. Наразі всі приміщення потребують капітального ремонту - дуже хочеться, щоб люди приходили на обстеження та процедури в гарні відремонтовані кабінети. Радо зустрічаємо ми фахівців з районної лікарні. До нас два рази на рік приїздить окуліст, гінеколог та інші спеціалісти за потребою.

Зазначимо, що у зв’язку з проведенням медичної реформи, сільська медицина отримає кошти на розвиток. Гарним прикладом є відремонтована амбулаторія в селищі Нова Прага Олександрійського району. 

Немає коментарів:

Дописати коментар