вівторок, 20 березня 2018 р.

Розвиток медицини в Приютівській громаді


Одним із важливих напрямків у Приютівській громаді наразі залишається організація роботи закладів первинної медичної допомоги громади.
На сьогодні в  Приютівській ОТГ медицина первинної ланки системи охорони здоров’я представлена у вигляді амбулаторій загальної практики сімейної медицини та фельдшерсько-акушерських пунктів - ФАПів.
У Приютівській ОТГ налічується 5 амбулаторій в селах Протопопівка, Войнівка, Бутівське, Приютівка та Головківка. Про роботу Головківської  амбулаторіїв розповів завідувач амбулаторії Микола Лещенко.
Окрім амбулаторного прийому хворих, є в нас також і домашній стаціонар, де ми проводимо крапельні інфузії. Працює акушер, дільнична медична сестра та патронажна сестра, які проводять нагляд на дільниці. В плані матеріального та кадрового забезпечення амбулаторія в Головківці Приютівської громади повністю укомплектована кадрами і обладнанням – є амбулаторія, діагностичний кабінет, електрокардіограф, апарат УЗД, оглядові набори для лікування захворювань зору та ЛОР органів, лабораторія для проведення загально клінічних досліджень. Потребує покращення лише санітарний транспорт, який вже майже вичерпав свій ресурс, але і це питання знаходиться на шляху вирішення. 
Санітарний автомобіль у нас не новий, але завдяки спонсорській допомозі та сільраді, він перебуває в робочому стані. В планах та перспективі – придбання за кошти сільського бюджету нового автомобіля».
Є в Головківській амбулаторії і оновлений стоматологічний кабінет, куди приїздить за відповідним графіком лікар-стоматолог. Відвідують село і фахівці вузького профілю – нещодавно приїздили лікарі з Кіровоградської обласної дитячої лікарні, а також і лікарі з Олександрійської районної лікарні.


Що стосується розвитку медичної галузі вже безпосередньо в новоствореній Приютівській громаді, наразі ми отримали «два медичних крила» Приютівської ОТГ, де є амбулаторії, котрі можуть якісно обслуговувати сусідні села – селище Приютівку та село Головківку. Жителі Ізмайлівки чи Андріївки матимуть змогу отримувати більш кваліфіковану допомогу, якщо, наприклад, в ОТГ ці населені пункти закріплять за амбулаторіями», - зазначив Микола Лещенко.
Та в  невеличких селах немає амбулаторії і саме ФАПи є найближчими до людей, куди й звертаються за першою медичною допомогою люди.
У Приютівській громаді налічується п'ять ФАПів - Ізмайлівський, Піщанобрідський, Пустельниковий, Березівський, а також Костянтинівський. Дізнатися детальну інформацію про систему медицини ми вирішили у завідувачів ФАПів Приютівської ОТГ.

Куріна Софія Сергіївна, завідуюча ФАПу в селі Пустельникове:
В нашому обслуговуванні знаходиться один населений пункт – це село Пустельникове Ізмайлівської сільської ради, де офіційно проживає 259 людей. В ФАПі наразі зроблений капітальний ремонт, приміщення забезпечене пічним опаленням. Окрім прийому на місці, доводиться навідуватися до хворих і вдома. Мій транспортний засіб – це велосипед, котрий подарував сільський голова. Медикаментами ми забезпечені повністю, ліки на невідкладну допомогу маємо. Два рази на рік до нас приїздять лікарі вузького профілю.

Михайлишина Наталія Петрівна, завідуюча ФАПу в селі Піщаний Брід:
Під нашою «опікою» перебуває 400 жителів села. Зроблений капітальний ремонт приміщень, але є проблеми з опаленням - одна груба, нажаль, не в змозі обігріти всі приміщення. Зазвичай, працюємо інтенсивно, до обіду надаємо допомогу в самому ФАПі, а далі - виклики, обслуговування по всій території.
Ліками для надання медичної допомоги наш ФАП повністю забезпечений, дякуючи Олександрійській центральній районній лікарні. Добре, що є під рукою хороший «друг» - велосипед, на якому й долаю по кілька кілометрів. Влітку дуже зручно, а взимку доводиться добиратися автобусом, який є проїжджим між селами, а потім йду пішки.
Не обходять наше населення увагою і районні фахівці. Зокрема, навесні приїздили терапевт та лікар-гінеколог. Окрім цього сільські жителі мали змогу обстежитися на виїзному флюорографі. За потреби запрошуємо й інших лікарів.

Колісник Юлія Сергіївна, завідуюча ФАПу в селі Костянтинівка:
Костянтинівський ФАП обслуговує 490 осіб - мешканців села Костянтинівка. Наше село не досить велике, тому до хворих на виклики я добираюся самотужки, інколи на велосипеді, а часто й автобусом. В разі необхідності транспортування хворих та надання вузькоспеціалізованої допомоги, до нас приїздить швидка допомога з села Бутівського. Наразі всі приміщення потребують капітального ремонту - дуже хочеться, щоб люди приходили на обстеження та процедури в гарні відремонтовані кабінети. Радо зустрічаємо ми фахівців з районної лікарні. До нас два рази на рік приїздить окуліст, гінеколог та інші спеціалісти за потребою.

Алла Артемчук, завідуюча ФАПу в селі Березівка:
В обслуговуванні Березівського ФАПу знаходиться два населених пункти Протопопівської сільської ради – Березівка, де проживає близько 565 осіб та невеличке село Ягідне, в якому мешкає всього 22 особи.
Приміщення фельдшерсько-акушерського пункту не нове, збудоване ще в далекому 1970 року, проте забезпечене газовим опаленням. Щоправда, ФАП потребує капітального ремонту, адже приміщенн
ю вже 47 років. Транспорту на ФАП не передбачено, тому доводиться ходити на виклики пішки. Нелегко, звичайно, особливо важко в негоду добиратись до пацієнтів самотужки.

Радо зустрічаємо фахівців з районної лікарні. Зокрема, через кожні 3 місяці приїздить сімейний лікар, терапевт та гінеколог. За потреби запрошуємо й інших лікарів. Всі обстеження безкоштовні. Ліків на невідкладну допомогу маємо достатньо, а от медичної апаратури небагато, хотілось би оновити та придбати для населення нові прилади для проведення різних обстежень.

Що можу сказати з приводу медичної реформи? Реформа медицини поки нас не торкнулася, та й невідомо, як вона на нас, працівників ФАПів та саму діяльність установ, вплине. Але я вважаю, що в селі обов’язково повинен бути ФАП, - зазначає завідувачка фельдшерсько-акушерським пунктом, - Хочеться вірити в те, що будуть зміни тільки на краще тому, що без ФАПів на селі аж ніяк не обійтись, всі ми знаємо, що турбота про здоров’я громадян має бути першочерговою на всіх рівнях влади.

Зазначимо, що у зв’язку з проведенням медичної реформи, сільська медицина отримає кошти на розвиток галузі. Гарним прикладом є відремонтована амбулаторія в селищі Нова Прага Олександрійського району.

Немає коментарів:

Дописати коментар